lignano


Lignano ... aktivity /atrakce / zábava
aquapark - Aquasplash


Spousta zábavy a radosti za 21 eur na celý den. To je jeden z nejstarších aquaparků v Itálii, místní paráda - Aquasplash. A děti mají vstup ještě levnější.
V Aquaspleshi nenajdete nic mimořádného - samé skluzavky, tobogány, bazény, brouzdaliště, lanový park, bary, restaurace, ... ale všechno je to skvělé. Prostě ideální místo na odreagování - pro děti i dospělé.
Celé dny u moře asi nevydržíte, tak jednou vstaňte dříve a buďte prví návštěvníci a užijte si prázdných atrakcí. Nebo ráno na pláž a pak využít odpolední slevu.

Více informací najdete na oficálních stránkách: www.aquasplash.it.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


zábavný park - Guliverlandia


Guliverlandia je zábavný park pro rodiny s dětmi. Nejzajímavější částí parku je Acquarium, určený pro milovníky moře. Acquarium Vás pozve pod hladinu a ukáže Vám mořskou faunu a flóru a to díky průhlednému tunelu pod vodní hladinou. Budete se bát žraloků nebo sledovat tuleně a murény. V sousední nádrži uvidíte tropické ryby.
Další částí je Vulcano Rapids - vzpomínka na dinosaury - miniaturní Jurský Park - se sopkou či dobrodružnou plavbou na "dřevěných" kanoích.
Pochopitelnou součástí parku jsou i zábavné atrakce, některé jsou součástí středověké části. Za návštěvu určitě stojí vyhlídková věž, která Vám nabídne z výšky 60 metrů krásný výhled na celé Lignano.
Park je poměrně malý, takže na jeho prohlídku Vám bohatě bude stačit jeden den či možná i jenom odpoledne.

Více informací najdete na oficálních stránkách: www.gulliverlandia.it.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


Zoo Punta Verde


Pokud se z Lignana vydáte směrem na sousední středisko Bibione, tak pojedete okolo Zoo Punta Verde.
Máte-li již dost ležení na pláži, je toto soukromé Zoo vítaným zpestřením Vaší dovolené v Lignanu. V Zoo najdete okolo 1000 zvířat, což je asi 150 druhů, kterým se majitelé snaží vytvořit co nejpřirozenější prostředí k životu.

Více informací najdete na oficálních stránkách: www.parcozoopuntaverde.it.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


Junior Park


Na začátku Sabbiadora, nejstarší a původní části Lignanu, najdete u hlavní silnice Junior Park. Dětský park, malou Matějskou. Park je otevřen zejména po večerech, ale v sezoně pak i celé dny. Park je určen pro děti od úplně nejmenších, až po větší. Dospělí si zde moc nezadovádí.
Do Junior Parku je vstup zdarma a platí se za jednotlivé atrakce - cca 1 - 2 eura. Nebo je možné si koupit jakousi zvýhodněnou permanentku na více atrakcí.

Junior Park bývá občas zaměňován za dětský park plný nafukovacíh hradů a skákadel. Ten se nachází v Lignanu - Rivieře, nedaleko od termálních lázní. V provozu je za hezkého počasí - nesmí pršet a foukat vítr. Vstup zde platí pouze děti, což má za následek, že dospělí si na krásná a velká skákadla nemohu ani vlézt. Ale děti se rozhodně vyřádí.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


Termální lázně


V centru Riviery, prostřední části Lignana, na břehu moře a kousíček od obchodního centra se nachází termální lázně - Terme di Lignano.
Lázně při své léčbě využívájí písek a mořskou vodu. A to je přesně to, co nás do Lignana láká. Můžeme si písek a mořkou vodu užívat na pláži či se svěřit odborníkům na estetickou medicínu a nechat se léčit v lázních. Lázně se krom estetické medicíny a péče o pleť specializují i na léčbu skeletově svalových problémů - tzv. Talassoterapii.

Více informací najdete na oficálních stránkách lázní: www.termedilignano.it.

chci do Lignana, chci, chci, ... a hned si vyberu apartmán


Trhy


Chybí-li Vám o dovolené i možnost trošku nakupovat a chcete začít smlouvání, tak nezapomeňte - každé pondělí se v Lignanu konají trhy. Tržiště najdete kousek od sportovního stadionu, tedy nedaleko z dálky viditelné Guliverlandie a aquaparku Aquasplash.
Nakoupit zde můžete takovou všehochuť - boty, peněženky, hračky, oblečky, klobouky, sýry, salámy, ... U většiny stánků se dá smlouvat, ale nebudou Vás honit a nutit. Není to Turecko. Slevu někdy dají, někdy ne.

Lignano Vás určitě okouzlí